| mTw a întrebat:

Am şi eu 2 nelămuriri.
Prima ar fi : Am un smartphone de la Orange, Orange rono şi aş vrea să ştiu dacă mă pot transfera pe altă reţea, eu folosesc cartelă nu abonament. Prin altă reţea mă refer la telekom, Vodafone etc.
Şi a doua ar fi : Există vreo aplicaţie unde pot face un playlist cu muzică? Dar să meargă. Eu am mai folosit câteva şi după un timp nu au mai mers.
Mulţumesc pentru timpul acordat.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

1. Tu vrei să GHICIM dacă modelul de telefon pe care-l ai este CODAT sau nu? =))

Dacă ai noroc să nu fie codat, atunci poţi folosi ORICE cartelă SIM ( din orice reţea )!
Dacă este codat, atunci trebuie dus la decodat :(

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-vodafone/

Toate cele bune!