| ionutdragon1 a întrebat:

am si eu o intrebare, Am un galaxi mini si mi-am pus parola un model iar mama mea a incercat de foarte mult ori modelul si a blocat telefonul cum il pot debloca fara sa ma duc la Orange?

Răspuns Câştigător
| user5493 a răspuns:

Il poti debloca parca cu numele contului tau de gmail si parola.Iti apare o optiune mai jos "Ati uitat modelul", apesi pe ea si-ti introduci ce ti-am scris mai sus. fundita?

8 răspunsuri:
| Parazitu1990 a răspuns:

Salut.Simplu! Scoti cartela sim,cardul de memorie,inchizi telefonul,pe urma ti apasat tasta Volum -,tasta de meniu si butonul de power,le apesi pe rand si ti apasat pana ce porneste android-ul, ai optiuni, cauti optiunea de resetare android, telefon, sau care iti apare.Pa Pa

| panther2007 a răspuns:

Si se pune intrebarea daca nu mai stie contul de gmail si parola acestuia?
Telefonul nu se poate debloca de cat cu contul de configurare gmail....cine spune asta, daca iti uiti datele atunci ce faci?
Ei bine citeste cu atentie ce scriu caci e in interesul tau.
1 Inchide telefonul
2 Intra in mod recovery(daca nu stii cum se face asta iti spun ca exista 5 combinatii de butoane care te duc in mod recovery:
1 power+home+volum up
2 power+home+volum down
3 power+home
4 power+volum up
5 power+volum down
una din aceste combinatii te duce in mod recovery si una in download mod acum conteaza ca tu sa nimeresti combinatia.....acum ca ai intrat in mod recovery navighezi cu volum up/down selectezi cu home/power(sau cu search)
3. Acum din meniul recovery selectezi rubrica wipe data/factory reset...yes -- delete all user data
dupa ce se termina procesul iti va aparea mesajul wipe data/factory reset is complet. Ok acum trebuie sa dai back(te folosesti de tasta nativa a telefonului pentru a da inapoi)
4 Acum ca ai revenit inapoi in meniul recovery tot ce trebuie sa faci e sa selectezi rubrica reboot system now
Acum telefonul tau se va reseta se va incarca sigla android iar dupa ce se incarca telefonul intra in meniul de configurare android(exact ca atunci cand l-ai pornit prima oara)
P.S Trebuie sa iti spun ca daca faci ce ti-am spus eu pierzi toate datele ce le ai in memoria telefonului cum ar fi:
Numerele de telefon
Pozele
Filmele
Muzica
Programele instalate
Toate astea fiind spuse stii ce trebuie sa faci mult succes!

| panther2007 a răspuns (pentru Parazitu1990):

Nu trebuie sa scoata cardul si nici simul wipe data/factory reset nu sterge nimic in afara de memoria telefonului.happy

| Parazitu1990 a răspuns (pentru panther2007):

Ca precautie e bine sa le scoti.Nu stii pe unde scapa degetul.Si sa nu piarda ceva informatii pe care sa le regrete, mai bine este sa ia aceste masuri.happy

| panther2007 a răspuns (pentru Parazitu1990):

Cartela sim nu are cum sa fie afectata indiferent de ce ar apasa el pe acolo cat despre card nu ii poate creea de cat partiti doar atat

| Asy3 a răspuns:

Ar trebui sa se deblocheze singur dupa un anumit timp.De obicei apare pe ecran o numaratoare inversa de 1 sau 5 minute.

| horia2012 a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci cu mama ta la Orange sa-l deblocheze. (chiar nu
ti-a trecut prin cap ca o sa vrea sa se uite in telefon, si ti-l poate bloca?
-Daca metoda de mai jos de la altii
nu-ti reuseste, ai stricat telefonul complet, iar singura solutie este sa instalezi din nou softul lui la service si te costa de te rupe. Ai nevoie de telefon. Ce-i spui mamei tale? Faci ce vrei dar risti mult si nu se merita.

| ionutdragon1 explică:

Am rezolvat, Cel mai bine e sa imprumuti cartela cu net de la un prieten si sa bag gmailu atata tot multumesc tutror de ajutor oricum