| RaduHack a întrebat:

Mi s-a blocat telefonul`(este vorba de un Allview p5 mini ) ..am avut model la el un coleg a incercat sa imi sparga parola si nu a reusit acum telefonul e blocat. Imi spune "Prea multe incercari de desenare a modelului! " Va rog ajutati-ma. Am nevoie de niste sfaturi BUNE pentru a`mi debloca telefonul`.

Răspuns Câştigător
| Musk_Musk_1993 a răspuns:

Ai putea face un hard reset pe el dar vei pierde toate aplicatiile:
1.Il inchizi
2.Cand este oprit apesi simultan butonul Vol Up+ Power
3.Din tastele de volum te duci la wipe data/factory reset, iar ca sa alegi apesi tasta Power
4.Selectezi Yes
5.Dai reboot....si gata, telefonul este ca nou happy
Astept funda daca te-a ajutat

| RaduHack explică (pentru Musk_Musk_1993):

Da,m-a ajutat mult. Multumesc..sau sters aplicatiile..melodiile..dar pozele nu.

1 răspuns: