| IvanAlexx1998 a întrebat:

Am un Samsung galaxy ace 2, azi la scoala i l-am unui coleg sa mi-l tina pentru ca ma dusesem sa joc football.Telefonul era blocat cu un model si colegul meu nu-l stia, a tot incercat pana s-a blocat de tot.Acum imi cere e-mail si parola, am incercat contul google cu care sunt logat pe play store si zice ca nu e buna parola.Am incercat o groaza de conturi si la fel, zice ca parola sau emailul e gresit.Stie cineva o solutie pentru a debloca telefonul?

8 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca a incercat pin-ul de trei ori si s-a blocat, ai nevoie de codul puk.Sau e altfel?

| 0x11111051 a răspuns:

Intra de pe Comp. pe gmail, pe akk. care l-ai inregistrat de pe Google Play. Schimba parola si incearca din nou.

Dar tu ai conectiune de date activa?
Wi-Fi sau internet.

| IvanAlexx1998 explică (pentru 0x11111051):

Nu, am internet pe teleefon, dar nu e activat

| 0x11111051 a răspuns (pentru IvanAlexx1998):

Atunci incearca asa,

Inchide telefonul, scoate batateika pentru 10 secunde., Pune-o inapoi si porneste telefonul apasind "Power" + Butonul central. Tine-le apasa pina intri in Android System Recovery. Cind intri, sa-mi raspunzi.

P.S.: Daca nu merge cu acel buton, incearca cu altele (Menu, Music + / -, etc)

| IvanAlexx1998 explică (pentru 0x11111051):

Am facut cum ai zis si se aprinde, bag pinul si dupa imi apare iar alea cu email si pass

| 0x11111051 a răspuns (pentru IvanAlexx1998):

Mai, tie nu trebuie sa iti apara asa cum se aprinde de obicei. Dupa ce apesi asa cum ti-am zis, pe ecran trebuie sa iti apara asa ceva
http://otvet.mail.ru/question/84940863

Incearca din nou, dar de data asta, aprinde telefonul tinind pe Power on si Volum Jos ( - ). Tinele apasat in acelasi timp, deodata, si tinele 20-25 de secunde. Daca tot iti apara imaginea obisnuita incearca cu alt buton