| Cojanu_Alexandru_1997 a întrebat:

am si eu o întrebare, ieri un băiat din sat de la mine mi.a spart telefonul, ce sa fac sa ma duc cu tata la poarta la masa, sau sa depun o plângere la politie?

3 răspunsuri:
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Plangerea la politie o faci in sectia de politie, nu in fata portii. Meegi mai intai la poarta la el sa vorbesti cu parintii respectivului. Daca nu coopereaza mergi la politie

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi cu parintii la parintii lui. Daca nu se rezolva amiabil parintii trebuie sa depuna plangere si sa poata demonstra in instanta ca el a spart telefonul. O inregistrare era buna.

| DavidoffUser a răspuns:

Da-i una in gura!