| Miruna2080 a întrebat:

cineva mi-a spart telefonul ( cu intentie).As putea sa depun o plangere politiei? Macar sa mi-l plateasca.p.s nu am avut matori la incident si desigur persoana respectiva nu o sa recunoasca

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai putea depune plangere doar ca, in lipsa unor martori, nu poti dovedi ca persoana respectiva l-a spart, daca acesta nu recunoaste, o sa fie cuvantul tau impotriva cuvantului lui. In aceste cazuri se aplica regula de drept "in dubio pro reo" (indoiala profita acuzatului).
De asemenea in favoarea lui este si prezumtia de nevinovatie.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Iti pierzi vremea. Da-i reset to factory settings si data urmatoare tine-l in buzunar.