| Vidacu69 a întrebat:

Am si eu o mica problema la Samung Galaxi Grand Prime. Telefonu' l-am cumparat de la cineva, el mi-a spus deja de problema deci nu este ca si cum am luat teapa...De ce nu primeste cartela sim? Daca incerc sa sun de ex la *123# "Imi spune Neinregistrat in retea" Sau cand incerc sa setez orasu' imi spune retea indisponibila...ce ar putea avea,cum as putea sa rezolv si daca trebuie sa-l duc la un service ceva cat ar costa?
A si sa zicem ca trebuie decodat in Vodafone,cat costa?

Vreau sa mentionez ca :

-Am cartela Vodafone nou nouta,am incercat-o in alt telefon, merge.

-Fostu' detinator avea cartela cosmote si tot la fel nu mergea...

Răspuns Câştigător
| aly300 a răspuns:

Poate fi din multe chestii.
-blocat intr-o retea din alta tara
-soft-ul stricat
-placa de baza stricata
-slotul de sim stricat

3 răspunsuri:
| Vidacu69 explică (pentru aly300):

Si ce imi recomanzi?

| aly300 a răspuns (pentru Vidacu69):

Sa-l duci la un gsm bun care iti poate spune ce are si daca se poate repara.

| SasNetRomania a răspuns:

Poate fi si de la lipsa imei-ului...sa te uiti la setari-despre telefon daca ai imei activ(niste cifre) daca da, atunci e ok, daca nu le ai trebuie rescris.