| ciprian1999 a întrebat:

am si eu o nelămurire. Am un Sony XPERIA e codat pe Spania si cand bag cartela in el imi cere un cod (pin de deblocare al retelei) va rog frumos ajutați-ma. Dau funda răspunsului care ma ajuta, multumesc mult

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Mergi la un service gsm si soliciti o decodare. O sa te coste in functie de model.

| express11 a răspuns:

Il decodezi la un service gsm.

| erichlemny a răspuns:

Pai trebuie sa pui pinul de la retea. Ar trebui sa ai scris pe spatele cartelei ( nu pe aia mica pe aia mare )sau in plianu cu pinul si pukurile