| costin007 a întrebat:

am si ru un Samsung s8 si as dori sa trec de la Android 8 la Android 7 cam cat m-ar costa daca m-as duce la service Samsung ne mai avand garantie la el

4 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Ma indoiesc profund RAU ca Samsung o sa accepte sa faca downgrade, in plus ar trebui sa verifici ca modelul tau de telefon chiar suporta un downgrade, baga modelul exact al telefonului aici:
https://www.sammobile.com/firmwares/
si vezi daca gasesti si Android 7

Nota Benne daca telefonul e in garantie atunci poti sa incerci sa modifici firmware-ul tu singur, si daca reusesti apoi sa ii tai update-urile, insa (asta e nota) daca nu reusesti si ajungi cu el la garantie, tine minte ca exista o lege europeana care zice ca modificarile pur software nu invalideaza garantia unui produs in UE, asa ca daca cumva iti spun ca daca ii modifici firmware sau il rootezi iti pierzi garantia atunci ii intrebi daca nu au chef de politie (pentru inselaciune) protectia consumatorului si dat in judecata, CA AI DREPTUL CA, CETATEAN EUROPEAN (iar legea chiar am vazut-o pe site-ul UE la un moment dat, dar imi e lene sa o caut acum din nou)

| Bogdan70001 a răspuns:

Amice S8 a primit si One UI (Android 9 Pie).Mai mult ca sigur ai primit update-urile.

| Illuminati2016 a răspuns:

Esti fraier daca ii dai downgrade.nu merita

| Illuminati2016 a răspuns:

Meriti un Upgrade