| Anonimity a întrebat:

am un galaxy s2 plus, gt ig105p mai exact. El suporta update la android 4.2.2. L-am instalat cu Samsung kies si am observat ca merge excelent, dar nu in jocuri, merge groaznic in jocuri fata de android 4.1.2. Am crezut ca e ceva legat de kies dar cand l-am bagat manual cu odin, prin descarcarea unui soft de Italia, un 4.2.2 deblocat mi s-a intamplat acelasi lucru. Tin sa precizez ca inainte de asta i-am dat wipe data factory reset si wipe cache partition. dar degeaba, tot merge sacadat in orice joc, chiar si la hill climb racing...
Cyanogen mod nu imi place, vreau 4.2.2 oficial, imi place cum arata. Stiti ce pot face sa nu mai aiba lag in jocuri? Pe net merge bine, nu am vazut pe nimeni pe youtube sau alte siteuri care sa se planga de vreo problema la 4.2.2

4 răspunsuri:
| raikidd a răspuns:

In primul rand toate versiunile scoase de Samsung nu sunt "oficiale", cei de la Samsung au pus peste versiunea clean interfata, alte aplicatii etc. Doar seria Nexus este 100% stock("oficiala"), iar cateva Motorola sunt destul de aproape. Cyanogen este cel mai aproape de versiunea " oficiala". Eu iti recomand sa iti instalezi un custom rom care are la baza 4.4.0+ deoarece resursele sunt mai mici deci mai mult ram si procesor pentru jocuri

| Anonimity explică (pentru raikidd):

Ai dreptate, la chestia asta nu m-am gandit, dar multe cyanogen moduri sunt de fapt android 4.2... imi poti dau un cyanogenmod care sa fie la baza cu 4.4 si ceva pentru gt i9105p? iti dau funda oricum :p

| raikidd a răspuns (pentru Anonimity):

Cauta aici cate vrei http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2-plus/development, eu iti recomand sa mai astepti putin, azi noapte a fost lansat 4.4.4(nu aduce imbunatatiri vizibile)

| Anonimity explică (pentru raikidd):

Mi-am pus 4.4.3, merge bine, arata bine. Multumesc