| Levington a întrebat:

Am un iphone 6 si e blocat in icloud! Se poate decoda?

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca nu stii accountul si parola nu poti sa faci absolut nimic. Poti sa-l folosesti pe post de piatra pentru acvariu. Cu cateva bypass-uri poti sa il pornesti si sa ai acces la aplicatii, insa nu o sa-ti citeasca cartela, deci nu poti sa suni, sa trimiti mesaje, sa folosesti datele sau orice altceva care necesita o cartela.

| Levington explică:

Daca il duc la un service nu s-ar rezolva?

| CuriousStuff a răspuns (pentru Levington):

Daca nu ai contul si parola nu, Apple are o securitate excelenta, un telefon blocat nu se mai deblocheaza fara jailbrake, cel putin, poate nici asa... Daca nu stii accountul si parola e clar ca telefonul e furat/pierdut si gasit, asa ca Apple nu o sa-l deblocheze.

| Levington explică:

E gasit de un prieten! Am sa incerc sa-i fac jailbreak! Sper sa il scot la capat! daca nu, ii schimb placa de baza!