| iustinul78 a întrebat:

Am un Samsung galaxy a3 2017 si mi-a aparut o notificare cum ca portul meu USB este ud, tin sa mentionez ca nu l-am bagat in apa si nu a avut contact cu niciun lichid niciodata.Se poate rezolva din telefon? Si daca ar trebui sa ma duc cu el la reparat, trebuie sa ma duc la Samsung sau undeva unde se repara telefoanele?

2 răspunsuri:
| AdrienWH a răspuns:

Salut happy Ai putea incerca sa stergi orificiul cu un bat de ureche sau ceva fin, si cu grija. Probabil a intrat praf acolo. Daca nici asa nu merge recomandat ar fi sa il duci la un service specializat. Acestia pot vedea daca este o problema de la mufa sau de la soft. Toate cele bune.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ai tinut telefonul in buzunar la pantaloni ai transpirat si asa a ajuns transpiratie apă la telefon, si il poti duce oriunde sa il repare ca tot cu bani il faci, si daca ar mai fi in garantie nu il vor repara gratiut deoarece defectul nu este din fabrică, defectul a apărut pe parcurs.