| Doruttza a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy S si a intrat PUTINA apa in el. L-am dus la cei de la ORANGE care i-au anulat carantia pe motiv ca a facut contact cu lichid. Credeti ca se mai poate repara? Poate o schibare de soft sau ceva ar ajuta?

2 răspunsuri:
| lavi_3729 a răspuns:

Nu cred ca are treaba cu soft-ul dar... daca nu mai merge deloc incearca sa-l duci la reparat(e pacat de telefon) adica bine daca iti permiti sa-ti iei altul.din cate stiu se poate repara, dar nu garantez. incearcawinking

| NimRod a răspuns:

In functie de cata apa a intrat in telefon si ce a afectat, este nevoie de inlocuirea a mai multe piese sau a mai putine. dar de obicei cand intra apa intr-un telefon si nu este desfacut si curatat imediat e doar o chestiune de timp pana 'moare' de tot. in fine, daca nu l-ai reparat sau a crapat de tot si te hotarasti sa-l dai sunt interesat sa-l cumpar. bafta