| INTERMED1 a întrebat:

am un Samsung Galaxy S2 Plus, am android 4.1.2 si vreau sa ii fac update la 4.2.2, am incercat prin kies s-a terminat update-ul dar tot 4.1.2... daca iau softu dupa net 4.2.2 si il instalez pot sa revin la cel original daca i-am facut backup?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Si ma rog ce backup ai facut tu. Desi din ce deduc la ce ai zis tu acolo cu kies, e clar da backup-ul nu o sa iti readuca 4.1.2.

| INTERMED1 explică (pentru sltlp):

Am facut backup-ul prin kies.

| sltlp a răspuns (pentru INTERMED1):

Kies nu face backup de soft, doar date.

| INTERMED1 explică (pentru sltlp):

Ai idee un program ce face back-up la soft?

| sltlp a răspuns (pentru INTERMED1):

Doar neoficial, dar asta iti duce garantia 100%. Mai bine retine detaliile legat de soft de la despre telefon si in caz de ceva, s a descarci fix aceeasi versiune de soft.