| 0NewLife a întrebat:

Am un Samsung galaxy s4. Acum cateva zile am facut un update la android 4.4.2 care merge incomparabil mai greu ca androidul din fabrica ( 4.2.2)
Am inteles ca motivul ar fi ca nu am facut un backup sau ceva de genul asta inainte de update. Intrebarea e daca fac un backup inainte sa instalez 4.4.3 sau 4.4.5 se va rezolva pro lema lagului de pe 4.4.2?

3 răspunsuri:
| UndeadEnigma a răspuns:

Nu prietene. Cand il actualizezi, s-ar putea sa-ti mearga mai greu, sau sa aiba mai multe erori. Faza cu back-up este sa il faci inainte de a face actualizarea, in caz ca nu iti convine cum se misca dupa actualizare, dai wipe la tot din recovery si repui back-up!

| 0NewLife explică (pentru UndeadEnigma):

Te rog imi spui si mie in detaliu cum se face chestia asta?

| UndeadEnigma a răspuns (pentru 0NewLife):

Intri in recovery mode (un fel de Bios) apsand Power Volum + sau - (nu prea stiu cum e la Samsung) si butonul de Home. Apoi trebuie sa ai "back-up & restore" ( daca nu ai, sa incerci sa cauti clockworkmod recovery pentru S4 si il pui cu o aplicatie Recovery Tools. (da, trebuie root)