| ςคтคℓίηßяùηηєтśέĻĻยℓ a întrebat:

Am un Samsung GT C3322.
Bun aveam setarile la net facute iar Internetul Functiona si prin java. acum cateva zile i-am dat o resetare generala si au disparut toate Setarile. Bun. Am dat msj la 9691 pentru setari Internet WNW si imi zice ca nu pot fi configurate automat. Bun. Le-am facut eu si-mi mergea dar acum nu-mi merge si prin Javahappy De exemplu Facebook-ul.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mai merg nici jocurile pe platformă Java?

Dacă nu şti, încearcă să descarci/instalezi un joc şi e posibil ca să se instaleze automat şi java ( în cazul în care s-a pierdut fişierul java prin resetarea generală ).

Dacă merg jocurile java, atunci este o altă problemă.

Dacă NU merge nimic pe platformă Java, atunci reinstalează Java - poţi descărca de la linkul oficial :
http://www.oracle.com/......index.html

Modelul tău de telefon avea MIDP 2.0 - vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/samsung_c3322-3941.php

Deci, descarci fişierul "Mobile Information Device Profile (MIDP) 2.0 " de pe oracle.com

Dacă nu se rezolvă problema nici aşa, atunci mergi la un Service.

Toate cele bune.