| Puffulets a întrebat:

Mi-am cumparat astazi o cartela frog si nu imi merge sa instalez internetul cu web'n walk. am incercat mai multe variate dar nu merge. Am dat sms la 9691. si la 969 cu textu "SETARI". si imi zice ca serviciul web'n'walk este deja activat. Daca este activat de ce nu imi merge sa intru pe internet? Va rog ajutati-ma.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde ce telefon ai...asa pateam si eu si dadeam la aplicatii-setari-profiluri navigator si alegeam web'n'walk. Daca nu gasesti, intra la setarile telefonului sau la setarile de la broswerul tau de internet si trebuie sa-ti apara undeva profiluri navigator de unde alegi web'n'walk...

| Puffulets explică (pentru Bondarel99):

Am Nokia asa 200

| Bondarel99 a răspuns (pentru Puffulets):

Eu aveam un Samsung, dar oricum cauta undeva pe la setari ca sa schimbi profilul navigatorului.

| nyteshade1797 a răspuns:

Trimite la 6381 mesaj si vin setari broadband 3g. Nu lua in seama ca scrie 3g ca e edge de fapt.
Funda?