| AlexBoy88 a întrebat:

Am un Telefon LG Optimus Sol E730.
Are memoria ram 380 mb in total.
Dare are doar 80 mb liberi din 380
De ce are asa de mult ocupat?
Cum pot sa sterg aplicatile pre-instalate din fabrica?

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Ramul nua re treaba cu aplicatiile perinstalate din fabrica, te duci la setari aplicatii apoi gestionati aplicatiile si dai la cele care ruleaza si le inchizi de aia e ramul ocupat fiindca ai multe aplicatii care ruleaza, zos o sa scrie memorie ram si cu cat inchizi cu atat se elibereaza mai multa

2 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

De cele mai multe ori acele aplicatii nu pot fi sterse si nici nu cred ca e indicat! pentru memo mai mare cumpara un sds card si e mult mai bine!

| aly300 a răspuns:

Defat 300 mb ia androidul si aplicatile lui de ex:setari, camera foto, harti