| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU.Am un telefon, Samung Galaxy Trend Lite si bateria se descarca foarte repede(adica stau putin pe el, cam 30 de secunde si 1% din baterie se decarca).Ce ar trebui sa fac?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Apesi lung "Home", si inchizi aplicatiile din lista. Apoi din nou si apesi butonul din stanga jos, de pe ecran. Intai te duci la tabul din stanga de tot, selectezi "Inchide tot", apoi la tabul "RAM" si selectezi "Golire memorie".
Opreste ce nu ai nevoie din setarile rapide, din bara de stare si redu luminozitatea.

6 răspunsuri:
| mariusraduica a răspuns:

Incearca sa inchizi toate apps care ruleaza in background. daca ai incercat asa descarca du battery saver din gplay

| bodybuilding a răspuns:

Sall e nou tellu, activeaza daca ai economisire baterie

| Borntohelp a răspuns:

Asa la-i primit din magazin sau in timp s-a stricat? Poti folosi garantia sau pur si simplu sa cumperi o baterie noua dintr-un gsm service.

| Veronica_Şulea_1990 a răspuns:

Instaleaza-ti aplicatia "Battery doctor" de pe magazin play este foarte folositoare si te ajuta chiar foarte mult. Funda? big grin

| 1231242 a răspuns (pentru mariusraduica):

Si cum inchid aplicatiile de pe background?

| mariusraduica a răspuns:

Pai apesi lung tasta home aica butonul din mijloc si iti vor aparea toate aplicatiile pe care le-ai deschis. Le inchizi lisand cu degetul pe fiecare.