| m1dn1gh7 a întrebat:

De câteva zile, în jur de o săptămână, am probleme cu bateria telefonului. Adică, atunci când îl pun la încărcat, se încălzeşte foarte tare telefonul ( Samsung Galaxy Trend Lite ) şi devine chiar fierbinte. Uneori, bateria se descarcă foarte repede şi îl pun degeaba la încărcat, fiindcă-mi arată ca şi când nu aş avea baterie. Azi, de exemplu, mi s-a descărcat în 6 ore şi nu am umbta mai deloc pe el, şi era 100% încărcat.
Nişte sfaturi, ce să fac cu el?
Mulţumesc.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi cu el la un service autorizat de telefonie mobilă sau la magazinul de unde l-ai cumpărat dacă se află în garanție, posibil ca bateria să nu mai fie bună și trebuie să achiziționezi alta nouă.
Pa, pa.