| DarkXeRo a întrebat:

Astazi am dat un update la android pentru Allview a5 quad si mi la updatat la 4.2.2 si este de pe data 13.10. 2014. Intreabarea mea este daca acesta este in actualizeaza sistem din meniu, este posibil sa fi pierdut garantia? Eu nu l-am luat de pe undeva de pe browser si mi-a aparut la actualizare sistem si mi-a rezolvat niste buguri si am observat la economizator interfata aia schimbata.Mi-a scos vechile poze de fundal si mi-a adaugat altele.Repet:Este posibil sa fi pierdut garantia pentru asta?
Si inca o intrebare:Trebuie ca sa ii dau vreun factory reset ca la alte telefoane ca scria pe modelul de update pe net ca trebuie si la modelul meu nu am vazut asta.Deci eu nu cred ca trebuie sa ii dau.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU pierzi Garanţia deoarece este un update OFICIAL :)

NU trebuie să faci "factory reset", la update s-a efectuat automat o resetare - vezi Procedura de update la linkul oficial :
http://allview.ro/......5_quad.pdf

Toate cele bune.

| DarkXeRo explică:

Da este oficial deoarece l-am gasit la actualizare sistem, care am aceasta aplicatie sau cum s-o numi de la ei de la firma, am gasit-o in telefon si exact cea din tutorial, aplicatia.