| Zuzumilk26 a întrebat:

Care s10 plus este mai bun: cu Procesor Snapdragon sau Procesor Exynos?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Snapdragon.
Insă in Europa ne vând mizeria de exynos.
Testele in antutu de regulă sunt facute de terminale ce au Snapdragon.
Dacă ar incerca să vândă exynos in SUA... nu ar vinde mai nimic.
Cel ce a scris de Snapdragon că se fac la mișto e un inutil ce nu are nici cea mai mică idee de așa ceva.
Funda o poți da la oricare din cei ce ți-au răspuns.
Daca ai posibilitatea să il cumperi de pe net cu snapdragon încorporat e ok.
Baftă.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Testele comparative între modelele de dispozitive Samsung din aceeaşi generaţie apar în fiecare an, întrucât producătorul sud-coreean alege de fiecare dată să lanseze în SUA şi China modele echipate cu chipset Snapdragon de la Qualcomm şi modele cu chipset proprietar Exynos în restul lumii. Oricum, Exynos este cu putin mai slab. Deci Snapdragon!

| Думитреску_Джордж_1994 a răspuns:

Sunt aprx egale, dar dupa mine, mai bun este Exynos-ul(e produs de catre Samsung->compatibilitate, calitate mult mai bune...[is produse fix pentru acel telefon]), pe langa Snapdragon is facute asa, la misto de Qualcomm(in masa)

| qq30xx a răspuns:

Exynos parca e pe Huawei...
e mai buna varianta cu Snapdragon doar ca e fabricat doar pentru USA și Canada. Varianta globală e cu Mongoose.

| Zuzumilk26 explică (pentru gelu1970):

Exista pe Quickmobile