| Prisi a întrebat:

Care telefon e mai bun la toate capitolele: Samsung Galaxy S3 sau LG G2 mini? Astept parerile voastre! Raspunsul cel mai bun va primi funda.

Răspuns Câştigător
| Mario1999 a răspuns:

Salut! Am sa incep prin a-ti spune ca LG G2 mini este mult mai elegant. Este o alegera mai buna si pentru ca este mai ieftin. Pe eMAG LG G2 mini costa 900 de lei, iar S3 este 1170 de lei. Diferenta tehnica este ca S3 are o memorie mai mare, de 16 GB sau chiar mai mult, comparativ cu 8 GB precum are G2 mini. Nu este o pierdere mare deoarece ambele telefoane au slot pentru card micro SD. S3 mai are si o rezolutie mai mare la camera frontala, de 1, 9 MP, fata de 1, 3. Oricum nu este prea sesizabila aceasta diferenta. Iar S3 are procesorul mai bun... In concluzie, ai putea alege G2 mini daca te intereseaza aspectul, iar S3 daca vrei sa ai un procesor mai bun si cateva specificatii mai bune. Bafta!

4 răspunsuri:
| Ciuica_Ionut_1998 a răspuns:

Parerea mea e k s3 e mai bun cel putin mie imi place mai mult s3

| Damian_Roland_1996 a răspuns:

Samung galaxy s3 pentru ca are procesor mai bun fiind vorba de un Exynos 4412 Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 dar nici LG g2 mini nu-i rau pentru ca are 4g, android kikat nu ca samungu 4.0.4

| Prisi explică (pentru Damian_Roland_1996):

Mi se pare ca S3 a primit upgrade la o versiune mai buna de androi, parca 4.2.2.

| Damian_Roland_1996 a răspuns (pentru Prisi):

Probabil dar m-am uitat pe net la magazine online si peste tot arata android 4.0