| Zuzumilk26 a întrebat:

Ce inseamna iphone refurbished?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Refurbished stiu ca esre termenul care desemneaza ca un lucru a fost refacut la nivel de fabrica, adica a fost reconstruit / reparat de catre personal autorizat, adica nu de un service oarecare.
Exista laptopuri refurbished de ex.
poti citi mai multe despre ce reprezinta produsele acestea in urmatorul link https://www.itnewz.ro/ce-sunt-produsele-refurbished/

3 răspunsuri:
| AleXMihai696 a răspuns:

De obicei, in general "refurbished" inseamna ca un anumit obiect a fost folosit si reimpachetat, iar tu mai departe poti sa il cumperi. Deci iPhone refurbished inseamna ca respectivul disozitiv a fost folosit si reimpachetat ca mai apoi tu sa il cumperi.

| NGheorghe a răspuns:

A fost folosit deja, probabil a fost si reparat dacă a avut ceva stricat (in general se schimbă bateria, si carcasa, mai rar display-ul), si din cauza asta se mai da din nou garanție.

| Zuzumilk26 explică (pentru Simpatic):

Merita sa dau cu 200 de lei mai puțin pentru un produs Refurbished?
Un iphone X nou 3900 Si refurbished 3700.