| VikingBoss1995 a întrebat:

Ce iphone sa aleg? Iphone 8 plus sau Iphone XR?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Dupa mine mai bine sa iei iphone XR si il ti macar 2/3 ani ca merita decat sa iei iphone 8 si la anul sa il vinzi ca e prea in urma.

6 răspunsuri:
| SkenWell a răspuns:

Eu zic Iphone 8 Plus dar sunt niste diferente foarte minime.

| adinastoican14 a răspuns:

Eu as alege 8 plus pentru ca are ecranul normal, cel de la XR nu imi place..si mi se pare prea fragil

| devilshelp a răspuns:

Conteaza marimea? laughing Iphone 8 Plus e destul de mare. Personal imi plac telefoanele mari, dar nu exagerate. Gandeste-te care te-ar avantaja pe tine mai mult. Iphone 8 Plus are amprenta, iPhone XR are recunoastere faciala. Iphone 8 Plus are buton, iPhone XR nu are. Mai e si diferenta de pret, dar daca nu te intereseaza atunci nu il lua in considerare. Eu as alege 8 Plus pentru ca XR are ecran de iPhone 5/5S si nu are nici camera foarte dezvoltata

| aksynaievoluoy a răspuns:

Pe langa ca iphone-ul 8 plus este mai ieftin dar iphone XR este putin mai performant in camera deoarece are mai multi megapixeli iar memoria este mai buna iar daca nu esti un fan pozelor ai putea sa iti iei un iph 8 plus si asa mai economisesti niste baniwinking funda?

| VikingBoss1995 explică (pentru devilshelp):

Iphone XR Are 6.1 inchi si iph 8 plus are 5.5 inchi. laughing
?

| devilshelp a răspuns (pentru VikingBoss1995):

La ecran are asa. iPhone 8 Plus e mai mare decat Xr, uita-te mai bine