| Purplegirl101 a întrebat:

Ce sa aleg? Laptop nou sau iphone 6?

Răspuns Câştigător
| DannyR0 a răspuns:

De ce ai cumpara in 2017, aproape 2018 iphone 6, telefon aparut in 2014? Doar pentru ca avem un moft si trebuie sa ne etalam noul accseoriu pentru a vedea societatea ca avem cel mai ravnit smartphonr? Sa nu faci prostia sa iti iei iphone 6, e prea vechi, nici update-ul la ultima versiune de iphone nu e recomandata. Orienteaza-te catre un al telefon cu Android la un pret asemanator.
Acum legat de alegerea dintre aceste 2 dispozitive, depinde care iti e mai folositor, mai uitl, de ce ai tu nevoie acum, de un laptop sau de un telefon? Personal as alege un laptop pentru ca in principiu eu folosesc telefonul pentru socializare, poze si cam atat. Nu merita sa investesti multi bani intr-un telefon daca nu esti potent financiar.
Ca o concluzie, alegerea iti apartine, dar te rog, nu iti lua iphone 6, poti alege a5 2017 sau daca mai astepti a5 2018 care va fi un s8 mini in privinta aspectului. happy

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Laptop nou si aleg un telefon mai ieftin ca tot aia fac cu el.

| MihaelaDart a răspuns:

Laptopul nu-l poți compara cu un smartphone, eu le-aș cumpăra pe amândouă, nicidecum una dintre ele. Ambele sunt utile.

| Lucian4 a răspuns:

Depinde de activitatile tale zilnice, daca este mai mereu plecat de acasa i-ati orice tel cu net, daca stai acasa i-ati laptop

| AndreiDV12345 a răspuns:

Laptop e mai folositor zic eu. Poti face mai licruri pe un laptop si ye poate ajuta in multe situati. Fa ce crezi dar eu zic ca mai poti astepta pentru un alt telefon si sa te descurci cu ce ai si daca chiar vrei un telefon te sfatuiesc sa lasi IOS-ul de o parte si sa te gandesti la un Android si zic eu un Samsung ceva. Vezi cat costa Iphon-ul si cauta un Samsung la acelasi pret si alegeti varianta mai dorita. Sper ca te-am ajutat o zi faina!

| IonRacovita a răspuns:

Laptop fa casti pot jiuca dotka))11))1