| anonim_4396 a întrebat:

ce telefon e bun? Cu Android, ios, windows?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Android are un software bun dar o baterie cam slaba si nu prea rezista la apa
Alea cu ios sunt rezistente dar cu un sistem de operare limitat si semnal putin redus
De alea cu windows nu stiu prea multe dar sper ca te-am ajutat

| ionutborcea a răspuns:

E simplu de ce #Android. Sistemul de operare Android intalnit pe smartphone-uri si tablete are posibilitatea de a fi modificat si adaptat dorintelor posesorului de dispozitiv, pe cand celelalte sisteme de operare depind 100% de update-urile facute de producatorii oficiali deci iti sugerez Android!

| Atla a răspuns:

TelefonulI cu IOS este mai bun

| Mimo2 a răspuns:

Android-ul e mult mai customizabil decat celelalte doua!
Ios-ul este mai bine optimizat decat Android-ul
Iar windows phone e sub celelalte doua cu mult!
Android ul este cel mai popular, are cele mai multe aplicatii si este destul de accesibil!
Iar pentru ios ul de pe iphone trebuie sa dai ceva nu gluma ( asta daca nu iti iei iphone 4 doar de dragul de a avea iphone )
Si pe windows phone nici nu prea sunt aplicatii asa ca ramai cu buza umflata!

| FricaDeViitor a răspuns:

Ios

| Evolution a răspuns:

Ori nu stii sa intrebi ori nu stii ce intrebi.
In primul rand alea sunt sisteme de operare, nu prea poti compara doua sisteme de operare, fiecare are minusurile si plusurile lui.
De exemplu iphone 3 e varza in comparatie cu s6 edge
Dar iphone 7 plus e mai bun decat s6 edge.
Intelegi? invata sa intrebi daca vrei sa primesti un raspuns bun.