| StigmatA a întrebat:

Salut TPU,
Cum fac sa imi descarc si eu whatsapp, facebook, viber pe un iphone 3g?
Pe appstore nu merge ca imi cere ba IOS 4 ba IOS 5. Mereu imi da eroarea asta.
Va rog!
Dau funda!
E urgent

15 răspunsuri:
| SteveAx a răspuns:

Din pacate raspunsul este negativ, nu le poti descarca, dar poti incerca sa folosesti varianta lor online folosind browser-ul safari. Succes

| horia2012 a răspuns:

Pentru facebook, cauta pe net varianta asta pentru 3G.
"Facebook v.4.0.1.ipa"
- whatsapp nu e pentru 3G.
-pentru viber cauta varianta asta
"viber(v2.0.4.10535-iphone3g).ipa"

| StigmatA explică (pentru horia2012):

Si cum fac dupa? cu fisierele astea.ipa?

| horia2012 a răspuns (pentru StigmatA):

Le transferi prin USB.Te duci acolo unde le-ai salvat si le instalezi. Telefonul le va recunoaste.

| StigmatA explică (pentru horia2012):

Pai nu stiu cum sad
Azi e prima zi de cand il am

| PanaceuUniversal a răspuns:

De pe P2P Sharing!

| horia2012 a răspuns (pentru StigmatA):

Intai descarca-le. iti trebuie un cablu de date USB. Vezi ce mufa are telefonul si cumperi unul, daca nu ai. Ca sa te conectezi cu telefonul la PC iti trebuie programul Itune 7.7 sau 9.2. Il cauti si descarci aici:
http://www.oldapps.com/itunes.php

| StigmatA explică (pentru horia2012):

Am facut asta, am cablu.
apoi ce fac?
App: in telefon am programul cydia. daca ajuta cu ceva.

| StigmatA explică (pentru horia2012):

Si whatsapp sub nicio forma nu-l pot baga?

| StigmatA explică (pentru horia2012):

Cand instalez orice aplicate pe care mi-ai dat-o imi da: error 0xe80000007

| horia2012 a răspuns (pentru StigmatA):

Cel putin eu nu am gasit nicio varianta pentru 3g.

| horia2012 a răspuns (pentru StigmatA):

Ai instalat itunes? Ti-ai facut cont? Prin itunes le transferi in telefon si le instalezi.

| StigmatA explică (pentru horia2012):

Deci aseara s-au intamplat multe.
Am cumparat iphone-ul de la un prieten, si cand mi l-a dat aveam la contacte vreo 200 si ceva de persoane.
Sigurul mod pe care-l stiam de a le sterge este persoana cu persoana.
Numai ca, m-am uitat pe net, si cred ca a vrut unu sa faca misto de altu pe forum si a sugerat sa intru la setari-general-reset si sa dai reset all contacts (sau ceva in genu) calendars, etc.
Am dat aia si, de fapt, mi-a intrat telefonul in recovery mode.
Am incercat sa ma uit pe video-uri pe net, sa fac tot posibilul sa-l scot de acolo si mereu imi dadea eroare 1050 cand incercam ba sa bag softul updatat ba sa ii fac backup-ul.
Acum este la un service care o sa-mi ia in jur de 50 lei sa mi-l aduca inapoi din recovery mode.
L-am rugat sa imi bage aplicatiile facebook, whatsapp, viber si a spus ca nu stie daca o sa aiba timp.
Mi-a mai spus ca ultimul IOS pentru 3G este 4.2.1 si acum. aplicatiile nu mai merg instalate din appstore deoarece sunt mult prea avansate pentru IOS-ul meu.
CIca se pot instala altfel, dar nu stiu cum.
Sper sa il pot scoate din recovery (ca mie mi-a dat eroarea aia, lor sper sa nu) si sa reuseasca ei sa imi bage aplicatia aia.
Te-as ruga, daca ai vrea, sa imi dai un mesaj privat cu numele tau de pe facebook sau linkul de la facebookul tau sa putem vorbii acolo prin mesaje private.

Merci

| horia2012 a răspuns (pentru StigmatA):

Nu am nici ID de mess, dar facebook. Nu prea stau pe calculator ca nu am timp. Sa nu faci upgrade la IOS deoarece au facut altii si merge mai greu telefonul. Uite cum se instaleaza aplicatii pe iphone 3g.
http://www.ehow.com/how_7696934_install-apps-iphone-3g.html
-Ti-am spus ca trebuie sa-ti cont pe Itunes.