| InstinctPr3ciS a întrebat:

:D,
Am si eu 2 intrebari la care doresc sa imi raspundeti pe rand :
1- Ce parere aveti despre telefonul LG Optimus L7?
http://www.gsmarena.com/lg_optimus_l7_p700-4565.php
2- Care dintre aceste telefoane este mai bun si mi-l recomandati?
Sony Ericsson Xperia Arc S si Lg Optimus L7?
(Explicati-va raspunsul)

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ambele sunt nişte modele PERFORMANTE şi sunt foarte apropiate ca şi caracteristici tehnice - vezi specificaţiile şi COMPARAŢIA/motivele la linkul :
http://www.smartprix.com/......7_1956.php

Eu aş ALEGE telefonul LG Optimus L7, deoarece mi se pare puţin mai performant decât celălalt.

Toate cele bune.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
In Primul rand, vreau sa spun ca am avut ambele telefoane, deci le cam cunosc..Si vreau sa spun ca telefoanele sunt dintr-o clasa diferita, nu as putea spune ca sunt egale!
De ce? Pai. dupa cum observi, cam la fiecare capitol, Arc S este mai bun. Chiar daca nu ar fi, tot ar trebui sa alegi SONY peste LG! Am LG, si nu zic, sunt buni, nu sunt cretin ca altii sa compar LGurile tu Allview sau.ZTE, dar naiba..SONY este alta clasa.
Uite o comparatie :
Avantaje L7:
Ecran (4.3" vs 4.2")
Memorie Interna (4GB vs 1GB)
Viteza Internet (21. 1Mbps vs 14. 4Mbps)
Bluetooth
Camera frontala

Avantaje ARC S:
Dimensiuni (Desi nu sunt mari, se simte SUPER bine in mana)
Tip Ecran(LED Backlit LCD vs IPS LCD)
Rezolutie
Sony Mobile BRAVIA Engine
SD Card de 8GB Inclus
Camera *Diferenta mare*
Inregistrare Video (720p vs 360p)
Chipset
CPU (1. 4Ghz SCORPION vs 1Ghz Cortex-A5 - si..Scorpion e ceva fata de cortex a5winking ]
GPU (Adreno 200 vs Adreno 205)
Baterie
+Arata mai bine (Designul curbat este foarte comfortabil si, desi imi place foarte mult cum arata Optimus L7, pur si simplu arata mai bine arcS)
Marele dezavantaj care il poate avea Arc S este memoria interna...eu am mari cosmare cu memoria interna, pentru ca eu personal nu pot sa imi instalez nici un joc cu 150MB memorie totala, dintre care 120 sunt consumati intotdeauna..Nu va fi chiar insuportabil, dar este un dezavantaj mai mare.
Si..nu mor eu ca am un telefon cu ecranul de 4.2" in loc de 4.3" - Se vede mai bine pe Arc S.
Esti sigur ca le-ai gasit la acelasi pret? cred ca Arc S este cu aprox. 300Ron mai scump!
Oricum. sper ca te-am ajutat!