| valeeExpress a întrebat:

Daca am facut anul trecut, in decembrie 2011 un contract cu Vodafone + un telefon, pot sa il imbunatatesc sau sa fac altul + un alt telefon, sau doar dupa 2 ani?

3 răspunsuri:
| Alecsx25 a răspuns:

Hey salut, eu sunt pe cosmote nu stiu cum e pe Vodafone, dar cred ca trebuie sa astepti 2 ani. Asa, daca ai puncte multe si vrei sa-ti iei alt telefon din pretul telefonului se scad punctele iar tu platesti restul telefonului. Funda please?

| DakotaRoyse a răspuns:

Depinde pe cât a fost făcut contractul iniţial. Dacă în contract scrie 1 an, atunci da, poţi să îl reînnoieşti anul ăsta, dacă scrie 2, mai ai de aşteptat un an happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă doreşti să-l "îmbunătăţeşti"/upgradezi, adică să mai adaugi opţiuni suplimentare ( superioare ) se POATE face ACUM ( dar NU primeşti alt telefon ).

Doar dacă vrei să renunţi la o parte din opţiuni ( deci să-l downgradezi ) şi contractul e pe 2 ani, atunci trebuie să aştepţi acei ani sau plăteşti penalizări.