| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare si va rog sa-mi raspundeti Acum 2 ani mi-am facut un contract la Romtelecom internet cu telefon 6 luni gratuite(doi anii), anul trecut in decembrie mi-a axpirat contractul iar in ianuarie cand am sunat sa imi taie internetul si telefonul au spus ca au reinoit contractul. M-am enervat enorm si ei mi-au zis ca m-au sunat si m-au intrebat iar eu am aceptat desi nu era asa! Acum ce trebuie sa fac plus de aia pentru 2 mp si telefon plateam aproape 100 dei in fiecare luna! Ce sa fac spuneti-mi?
Va multumesc

3 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Daca ti ai dat acceptul nu cred ca ai vre o solutie. normal cred [ nu stiu precis ] trebuia sa ti de aun nou contract sa l semnezi nu pe vb pentru ca [vorbele nu se cos la dosar] eu asa stiu /mergi la ei si rez cu o cerere scrisa. sper ca ti am fost de folos ok succes

| Nişka a răspuns:

Mergi la ei la reprezentanta sh le spui ca vrei sa renunti la abonamentwinking ar trebui s amearga in celelalte retele mergewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te duci frumos la ei (sau le trimiti o scrisoare cu confiramare de primire) in care le spui ca renunti la serviciile lor. daca te duci personal depune o cerere scrisa si colicita sa iti dea un exemplar cu numar de inregistrare si tie ( ca dovada ).
in caz de refuz adreseazate la protectia consumatorilor si te rezolva ei.
nu crede ce te mint aia ( ca nu se poate ca taxa de reziliere, etc)

http://www.anpc.gov.ro/....../index.php
http://antiromtelecom.easystartweb.ro/