| AndreiAndrei89 a întrebat:

Daca suni pe cineva si iti zice "ati apelat casuta vocala Orange, lasati un mesaj..." exista vreo posibilitate ca persoana respectiva sa iti fi dat block?(stiu ca la block ti se inchide apelul singur)

5 răspunsuri:
| vLooM a răspuns:

Daca suni si se aude cum suna dar dupa cateva secunde iti zice " Ati apelat casuta vocala Orange, lasati un mesaj " nu a raspuns la telefon ( nu doar la Orange iti zice asa ) Daca nu are telefonul inchis.

| Yasmin875 a răspuns:

Înseamnă că sună telefonul lui si nu răspunde.Nu ți-a dat block.

| AndreiAndrei89 explică:

Imi zice imediat.Nu suna.

| AndreiAndrei89 explică:

Sa inteleg ca daca nu suna si imi spune direct asta are telefonul inchis?

Bula
| Bula a răspuns:

- Daca intra direct robotul, atunci telefonul este inchis sau e in zona fara semnal.
- Daca intai suna de cateva ori, dupa care intra robotul, atunci nu s-a ridicat telefonul.
- Daca intai suna de cateva ori, dupa care intra tonul de ocupat, inseamna ca apelul a fost respins prin apasarea butonului de inchidere al convorbirii ("sunt ocupat, nu ma deranja")
- Daca nici nu suna, nici robotul nu intra, atunci telefonul chemat se afla intr-o zona cu acoperire (semnal) slaba, poti incerca mai tarziu cand ajunge in loc cu semnal mai bun.