| PrincessSophie a întrebat:

Am si eu o problema. Cand incerc sa vorbesc la telefon, dupa 1-2 minute de conversatie se inchide apelul, ca si cum ar pica semnalul, iar daca incerc sa resun persoana respectiva, imi intra casuta vocala. Mi se intampla cu orice persoana pe care o sun, nu cu cineva anume. Are cineva vreo idee de ce face asa?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| xToToShelx a răspuns:

Poti mai intai sa te duci la ei ca sa nu iti pierzi tot de pe telefon sa iti spuna ei exact care e treababig grin

6 răspunsuri:
| xToToShelx a răspuns:

Daca ti se intampla de curand sa nu fie de la telefon la partea de antena (sa se fi detasat si cand te zgaltai pur si simplu sa se deconecteze) sau pur si simplu e de la firma de telefonie care are o perioada mai proasta cu reteaua. Incearca sa fi pe faza in ce zone ti se intampla asta si daca doar acolo se intampla inseamna ca e o zona "moarta" pentru semnal. Daca nu poti sa mergi la un service de telefoane sa ti-l verifice asta daca nu se rezolva problema de la sinebig grin

| PrincessSophie explică (pentru xToToShelx):

Se intampla oriunde laughing am incercat si varianta: pus pe difuzor si neatins, se inchide pur si simplu. reteaua pe care o folosesc e Orange. mai pateste cineva sau doar eu?

| xToToShelx a răspuns (pentru PrincessSophie):

Eu am considerat mereu Orange ca fiind o retea nasoala dar poate o fi de la telefon. Ce telefon ai?

| PrincessSophie explică (pentru xToToShelx):

Htc m8

| xToToShelx a răspuns (pentru PrincessSophie):

Daca inca e in garantie ai putea sa mergi la ei sa vezi daca antena are vreo problema, daca nu e de la Orange pur si simplubig grin. Sau am mai vazut inca o chestie. In principal cei care au probleme cu m8, isi dau reset la setarile din fabrica. Ai putea si tu sa iti faci un formatbig grin

| PrincessSophie explică (pentru xToToShelx):

O sa incerc cu resetul. iar daca nu functioneaza, o sa ma duc la ei, ca e luat de la ei big grin Multumesc de ajutor :*

| xToToShelx a răspuns (pentru PrincessSophie):

Poti mai intai sa te duci la ei ca sa nu iti pierzi tot de pe telefon sa iti spuna ei exact care e treababig grin