| Anon1m009 a întrebat:

De curand mi-am root-at telefonul (Allview v1 viper s) si vreau sa imi instalez android lollipop dar nu gasesc nicaieri acest soft pentru telefonul meu. Imi puteti da un link de unde sa il descarc?
FUNDA!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca cu tutorialul de la linkul :
http://www.androidro.ro/update-firmware-android-5-0-pe-allview-v1-viper/

Atenţie : rişti să-ţi strici telefonul dacă faci Root şi instalezi Custom-ROM!
Evident, în momentul în care ai făcut Root ai PIERDUT şi Garanţia :(

Toate cele bune.

| SmokeDeejay a răspuns:

Banuiesc ca sti sa instalezi android 5.0.
Uite aici : www.idroidspace.com/download-android-5-0-lollipop-gapps-for-custom-roms/