| radarada69 a întrebat:

Salut TPU,
de curand mi am rootat telefonul (Samsung galaxy s3) iar dupa ce I am facut unroot nu imi mai merfe magazin play u... iar astazi cand am primit mesaj ca este disponibila o noua actualizare imi slune ca dispozitivul a fost modificat si ca nu se poate actualiza... spuneti mi ce este de fscut dau funda sad

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Trebuie să îl rescrii cu softul original.

| Eduard619 a răspuns:

Trebuie sa iti dai un update la android sau sa bagi din nou versiunea pe care o ai acum.

| FanLenovo a răspuns:

Trebuie sa resoftezi telefonul.
Root-ul nu este foarte indicat, din cauza root-ului se pierde garantia [in caz ca ai], chiar daca Uniunea Europeana spune clar ca pentru ROOT nu se pierde garantia, asta-i Romania.

| Otto2014 a răspuns:

Cumperi un telefon nou, ce era sa faci?

| alexcris007 a răspuns:

Resofteaza telefonul. Uite-te pe youtube la un tutorial de resoftare. Alta idee nu am.