| NedescuEduardAdrian a întrebat:

Eu am un VFD 600 (Vodafone Smart Prime 7) si am descoperit recent, cand m-am dus la setari, după la "Sunete si notificari" si in final, la "Alte sunete", am văzut ca era activata opțiunea "Sunete de încărcare". Problema este ca nu aud niciun sunet când bag telefonul la încărcat sau când s-a încărcat. Menționez faptul ca folosesc încărcătorul original, cu care a venit telefonul. Nu vreau sa ma plâng acum ca ma deranjează sau ceva, chiar deloc, doar ca vreau sa stiu daca are telefonul meu ceva sau e un fel de " bug" de la Vodafone. Plus, ca, nici când am băgat prima oara telefonul la încărcat, când era scos din cutie, nu se auzea.

P.S. Mulțumesc mult! Lucruri frumoase si o zi buna! happy

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O fi ceva bug de... traducere.
Poate trebuia sa fie "Sunete incarcate" sau "Sunete descarcate" etc.
Caile Domnului si a Google-ului sunt nebanuite...

| NedescuEduardAdrian explică:

Nu e niciun bug de traducere. Am dat la limba pe USA si scria "Charging sounds", deci înseamnă ca in romana n-au greșit la traducere.