| razvyaga a întrebat:

Hristos a Inviat. Eu daca dau mesaj unui prieten, imi consuma 1 minut. Dar daca dau mesaj de exemplu la 1224 sau la ceva asemanator, imi consuma tot 1 minut sau imi da cost suplimentar?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Sms-ul trimis catre mesajele speciale se taxeaza din credit, nu din oferta activa a operatorului de telefonie mobila!
Numerele de sms speciale au costuri superioare fata de cele obisnuite. Asigura-te care e tariful unui sms inainte de a-l trimite. Unele programe sociale, umanitare prevad ca, in urma expedierii unui sms de 2 sau mai multi euro, te obligi lunar sa constribui cu aceasta suma pentru cauza respectiva. Informeaza-te foarte bine despre regulamentul campaniei.

1 răspuns:
| Bya2002 a răspuns:

Depinde...la 1224 ce este. daca este ceva legat de tv sau emisiuni sau altceva consuma mai mult, dar daca e msj normal iti ia la fel..ps daca e ceva la nr ala gen 333 atunci e gratis