| killerMZQ a întrebat:

in seara asta mi am scapat telefonul( Allview p6 life) pe sosea si mi s-a crapat ecranul pe din doua, insa pe o parte nu mai merge touch-ul iar pe cealalta merge. Ecranul se aprinde, se vede bine, insa problema e ca s a crapat si nu mai merge pe partea dreapta. De la ce poate sa fie? Ce trebuie schimbat, ecranul de protectie sau trebuie schimbat cu tot cu touch si display. P.S: Ma pricep la calculatoare si le schimb placile video, procesoarele, si as vrea sa invat si aici, din cate am vazut pe youtube nu e mare branza, am gasit pe site-ul celor de la Allview ecran si l as schimba singur. Telefonul mai are garantie 5 luni. Daca nu e doar ecranul, cat m ar costa sa il schimb la un service? Multumesc frumos, Dau FUNDA!

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Trebuie schimbat display-ul cu totul. Daca iti functiona touch-ul iti schimbai doar sticla.