| anonim_4396 a întrebat:

Mai merita achiziționat Samsung j5 2017 in 2020 ca telefon de buget la 400 de lei?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu unde vei gasi asa ceva! Un j5 costa peste 900 lei. Cumpara mai bine un A20e la 650 lei. Are procesorul mai bun.

| Supremejordannike2004 a răspuns (pentru Salontanul):

Am găsit pe OLX cu 400 de lei.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mai pune 100 RON si iei un iPhone 6... sau ia frumos ceva nou.

| xGamerZ212 a răspuns:

In nici un caz

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si daca ti-l trimite stricat gata ce faci? Ca zice ca asa v-ati inteles, pentru piese. De aia suntem noi romanii luati de prosti ca punem botul la orice. Daca nu-l poti verifica, nu-l lua! Asas mai bine ia-l pe asta ca are 12 luni garantie: http://bit.ly/2Vu1F5n

| Annef a răspuns:

Depinde cât vrei să il ții. nu se știe cum se dezvoltă tehnologia. Eu oricum cred vă rezista încă 3 ani, până la urmă cred că telefoanele astea sunt facute să reziste măcar 5 ani dacă sunt pastrate bine. Eu recomand foarte bine si un Huawei Y5 2019 care nu e chiar așa scump, undeva la 500 de lei mi se pare.

| împreunăfacembine a răspuns:

Salut,

Nu. Având în vedere ca orice vei face pe telefon va consuma memorie tot mai multa, nu.
Toata aplicațiile care în 2017 ocupau mai puțin spațiu, acum ocupa poate triplu. (rețele sociale, etc)

Camera foto e slaba pe acel dispozitiv, jocurile mari nu rulează bine, display nașpa, etc.

| sierra1 a răspuns:

Gasesti și mai ieftin

https://www.olx.ro/......q-j5-2017/

| Stefancalin1997 a răspuns:

Salut, telefonul ala e depasit, acum gasesti un telefon la 600-700 de lei peste acel Samsung, de pilda Huawei y7 2019. Nu sunt fan Huawei, am dat doar un exemplu.