| Myfriend a întrebat:

Merge sa pun Android 4.0 pe Htc Wildfire S? Si ce inseamna sa-l Root-ez?

Răspuns Câştigător
| addrian98 a răspuns:

Normal ar trebui sa mearga, fiindca are 512 MB RAM, dar nu vei primi update-ul prin "Actualizare software", ci trebuie sa-l descarci de pe net, iar apoi sa il copiezi pe card (sdcard). inchizi telefonul, si apesi pe Volum+ si butonul cu care blochezi/deblochezi telefonul. Iti va aparea Androdidu' ala verde cu semnu` exclamarii. Acolo dai pe "casuta" si iti va aparea un fel de meniu, prin care poti umbla cu Volum + si Volum -... dai pe install update from sdcard, si astepti. Acum ai versiunea de Android care ai downloadat-o. Sa faci ROOT inseamna sa ai acces suprem sa zic asa la telefon, adica: sa stergi aplicatile preinstalate, sa instalezi aplicatile direct pe card, sa iti setezi viteza CPU cum vrei tu, etc. doar ca faza naspa e ca iti pierzi garantia.

3 răspunsuri:
| Beretta a răspuns:

Sa il rootezi inseamna sa ai privilegii de aministrator pe telefon, dar ai grija daca il rootezi garantia se duce, si da se poate pune android 4.0 pe el(CyanogenMod 9.0),dar ai grija ca rootarea si instalarea unui firmware poate duce la brickuire

| alextotal a răspuns:

Salut. Nu merge. Merge doar android 2.3.6.

| Constantin_Radu_1994 a răspuns:

Nu cred ca merge..doar 2.3.6 parca?