| Tomy2000 a întrebat:

mia cumparat de curand Acer iconia a1-810 iar astazi am primit o notificare unde imi spune sa dau update de la versiunea 4.2.2(jelly bean) la versiune 4.4(kitkat).Stiti cumva daca se pierde garantia daca dau update(tableta e in perioada de garantie),va rog ajutati-ma, dau funda happy

Răspuns Câştigător
| andruala a răspuns:

Nu, nu pierzi garantia.Mai ales ca Acer incurajeaza upgrade-ul la android, pentru a rezolva unele buguri/erori.

2 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Din cate stiu eu 4.2 este ultima versiune disponibila pentru tableta ta.Nu ai de unde sa bagi 4.4 pe ea

| SouLIce a răspuns:

Nu se pierde garantia