| DeeyuAndrei a întrebat:

Telefonul meu este un Huawei Mate 10 Lite, și am o problemă:
Am primit niște căști în cutie, care au partea pe care o bagi în ureche din plastic, foarte mari, care nu îmi încap în ureche, așa că am luat căștile de la vechiul telefon, un Allview, și le-am folosit la Huawei.
După o vreme acestea nu au mai funcționat, așa din senin, așa că am mers la Altex și mi-am luat altele, unele Myria, cu vreo 30 de lei. Alaltăieri au funcționat perfect, dar ieri, nu a mai mers casca stângă, doar într-o anumită poziție, iar azi, nu mai merg deloc, doar când mișc puțin de Jack îmi arata în bara de stare pentru o secundă iconița cu căști, după care nu mai funcționează din nou.
Faze tare e că astea din cutie merg perfect.
A cui este vina, a telefonului sau a căstilor? (Jackurile au aceeași dimensiune la toate 3 perechile de căști).
Edit: Am uitat să mentionez că *virgulă* căștile de la Allview au mers la telefonul vărului meu. Deci nu ele sunt de vină, ci telefonul. Care e cauza? Cu aș putea rezolva problema?
Mersi

Răspuns Câştigător
| IMihaitza a răspuns:

Mai mult ca sigur e vina castilor, ia-ti unele mai scumpe, adica la 30 lei, si de la myria mai mult ca sigur nu o sa mearga mai mult de o saptamana.
Cumparati niste casti on ear bluetooth

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Este vina castilor.