| StefanCristiii a întrebat:

Salutare, aveti idee de ce căștile cu cablul negru ( https://ibb.co/2j2r3qN ) nu funcționează la telefon (in primele zile funciona perfect, n-a mai mers dintr-o data, la alte telefoane merg)? Si cealaltă pereche funcționează la telefonul meu. Nu înțeleg care este problema. De funcționat au funcționat la telefonul meu, de funcționat inca funcționează, telefonul nu este de vina ca merg căștile cu cablul alb. nu-mi dau seama ce are.

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Inteleg
LUL
acum ca ai spus EXACT care e problema
m-am uitat inca odata cu atentie la poza
mufa cu cablu alb are binemercic pragul de plastic care se opreste in telefon putin mai ridicat, se vede un inel alb la baza care nu se vede deloc in celalalt
deci s-a miscat tot manerul din plastic, poti sa il infigi la loc, dar fara sa il scoti de tot, sa ii pui lipici, si apoi sa il infigi la loc in pozitia care trebuie, data viitoare cand scoti castile e foarte probabil sa se miste din nou

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

VOODOO
ghost in the shell

ROTESTE mufa in telefon cu sunetul pornit, vezi daca ajunge sa faca contactul

| StefanCristiii explică (pentru Bizon95):

Am incercat, merge doar daca le scot foarte putin, dar asa încât sa nu mai faca click ul ala, daca face click nu se mai aud si in primele zile mergeau perfect

| Bizon95 a răspuns (pentru StefanCristiii):

Inteleg
LUL
acum ca ai spus EXACT care e problema
m-am uitat inca odata cu atentie la poza
mufa cu cablu alb are binemercic pragul de plastic care se opreste in telefon putin mai ridicat, se vede un inel alb la baza care nu se vede deloc in celalalt
deci s-a miscat tot manerul din plastic, poti sa il infigi la loc, dar fara sa il scoti de tot, sa ii pui lipici, si apoi sa il infigi la loc in pozitia care trebuie, data viitoare cand scoti castile e foarte probabil sa se miste din nou

| Ineys a răspuns:

Poate sunt castile de vina? Le-ai incercat la alt telefon?

| StefanCristiii explică (pentru Ineys):

Ți-am specificat ca da, si funcționează.