| BlockBoy a întrebat:

Vreau sa fac un update la android pe telefon.Am multe aplicatii instalate si vreau sa stiu ca alea se pierd sau raman in telefon? URGENT!

Răspuns Câştigător
| patriciu4 a răspuns:

Nu iti vei pierde datele daca updateul vine de la firma care a facut telefonul si nu ai umblat tu cu rootari si prosti...stai linistit

2 răspunsuri:
| Love4Music a răspuns:

Ce fel de update? Official sau neoficial?
Daca e neoficial trebuie sa iti faci update la intreg telefonul cu (clockwork sau TWRP) recomand clock work.
Intodeauna e bine sa ai un backup facut.
In ce priveste aplicatiile poti sa le faci backup cu Titanium Backup.
Toate le gasesti in play store.

| TheCosmin02 a răspuns:

Eu mi-am facut updateul la android 5.0 la s4(care a fost facut de la actualizare software nu din alta parte) si nu a patit nimic (dar exista un mic risc de a le pierde)