| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy Ace 2 și vreau să știu dacă pot să-i dau update de la Android 2.3.6 (cu care l-am luat) la 4.0 sau mai mult. Și dacă pot, atunci cum se face? Având în vedere că am foarte multe lucruri instalate pe el, voi pierde totul?
Aș vrea să am și eu un Android mai mare, mai performant, mai elegant. FUNDĂ la cine mă ajută cel mai mult!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ultima versiune oficiala pentru ace 2 este 4.1.2. Urmareste acest tutorial. Pastii sunt aproximativ identici, numai ca difera fisierele. https://www.youtube.com/watch?v=AZ_suw6cM1E

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am rezolvat aseară. Telefonul are acum Jelly Bean 4.1.2 și se mișcă mai repede și e super. Am făcut prin Samsung Kies, update-area a durat 10 minute și nu am pierdut nimic din telefon, totul s-a păstrat! thumbs up Oricum, mersi pentru ajutor, dar nu știu cui să-i dau funda! confused

| mariusraduica a răspuns:

Descarci cyanogenmod 9.0 in radacina cardului dupa ce ai rootat telefonul cu z4root. Apoi in meniul recovery al telefonului apasand simultan volum- sau + (nu stiu care dintre ele ) cu tasta home si tasta power. Apoi selectezi apply update from sd card. Vei pierde toate datele telefonului daca nu faci back up.