| Th3AbSinTh3 a întrebat:

vreau sa-mi iau un xperia play, voi ce credeti despre acest telefon?
am vazut ca poti face upgrade la android 4.1 happy

3 răspunsuri:
| assss a răspuns:

Este prea slab pentru jocurile actuale.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!

Si eu mi-am dorit tele-psp-ul asta cum mult timp.Dar este cam vechi acum!

Are dreptate 'assss'. Este cam slab pentru jocurile actuale!

Banuiesc ca o sa ti-l iei pentru jocuri la cum arata! Dar pentru jocurile actuale:
Are memorie prea mica, Procesor prea mic, Gpu vechi, RAM putin si baterie mica laughing
Mi-as dori sa scoata unul nou, dar ma indoiesc...

Nu stiu de upgrade, eu stiu doar de 2.3!

Vreau doar sa-ti spun sa nu te astepti la cine stie ce FPSuri la niste jocuri cu cerinte mari!

Succes; Sper ca te-am putut ajuta!

| sltlp a răspuns:

Doar neoficial. Nu merita telefonul. E batran, e din 2011. Ar fi fost super daca era ceva gen aspect xperia play si cpu quad-core, gpu un adreno 320 sau echivalent. DAR, telefnul e batran. In majoritatea jocurilor are lag.
Legat de versiune, ultima oficiala 2.3.4 sau 2.3.5. Neoficial, dar pierzi garantia, 4.2.2.