| cosmin123456789123456789 a întrebat:

vreau un telefon dintre:Sony Xperia SP si Sony Xperia V.Care credeti ca e mai bun si de ce?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC Sony Xperia SP, deoarece este puţin mai performant dpdv tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5364&idPhone2=4958#results

http://www.smartprix.com/......4_2556.php

Toate cele bune.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!

Eu cred ca este o alegere usoara.
Singurul avantaj major al lui Xperia V este camera. O sa spui tu curand ca "hmm...ce praf e camera asta de 8MP! Nu pot trai cu ea! Imi trebuie o camera de 13MP"? Nu.Ahh si mai este rezistent la apa..Crede-ma, daca o sa iti iei un telefon de 1300Ron, o sa ai grija sa nu pui apa la mai putin de 5 metri de elwinking

Avantaje SP:
Subtire (10mm vs 10.7mm)
Ecran (4.6" vs 4.3")
Protectie (Gorilla Glass vs Scratch-Resistant Glass)
CPU (DualCore 1.7 vs DualCore 1.5)
GPU (Adreno 320 vs Adreno 225)
Baterie

Avantaje Xperia V:
Dimensiuni
Greutate (122g vs 155g)
IP57 certified
Camera (13MP vs 8MP)

Vezi avantajele lui SP? Vezi avantajele luI V?winking

Succes!

| LioErnest a răspuns:

Eu optez pentru acesta http://bit.ly/16YvB8s sunt foarte multumit de el!

| ROBBYSHOW a răspuns:

Sony xperia v e mai bun tinand cont ca e si rezistent la apa si are si o camera de 13 mp

| SasukeSa a răspuns:

Sony Xperia V e mai bun si mai performant! Asta ar trebui sa fie alegerea ta!