| Realism a întrebat:

Salut tuturor! De curand am reusit sa strang o suma de bani si as dori sa-mi cumpar un telefon mobil. Am stat si am cautat si in final m-am decis ca telefonul pe care mi-l doresc este un Samsung Galaxy s5 mini. Intrebarea mea este: Merita sa achizitionez un Samsung galaxy s5 mini nou din magazin la un pret de 10-11 milioane? Acum am vazut recent pe Emag ca este o reducere de fapt un discount de 14% si pretul este de 14 milioane jumatate. Credeti ca de sarbatori pretul va scadea la 10-11 milioane si daca merita cumparat telefonul la un astfel de pret? Multumesc anticipat! big grin

P.s.: As dori niste raspunsuri din partea unor specialisti sau parerile celor care il poseda in acest moment!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va scadea atat de mult pretul avand in vedere ca nu mai e mult pana atunci.Am avut telefonul doua luni dar l-am pierdut. E dotat cu procesor puternic de 1400 GHz cu 4 nuclee, memorie RAM de 1, 5 GB, suficienta pentru aplicatiile din prezent, si GPU Adreno 305, care e peste medie. Memoria interna de 8 GB e suficienta pentru stocare, iar camera de 8 MP face poze clare. Raportul calitate pret e destul de bun, merita achizitionat cu incredere de la un site precum Emag. Link telefon:http://bit.ly/1ySySpF

| Realism explică (pentru anonim_4396):

Memoria interna nu este de 16 gb cum scrie in specificati?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Realism):

Ai dreptate, scuze de greseala. Din cei 16 vei ramane cu 12 pentru ca restul sunt ocupati de sistemul de operare.

| ionut258 a răspuns:

Nu stiu, poate scade un pic mai mult de black friday