| Anghelina_Florin_1999 a întrebat:

Salut uturor! Mi-am cumparat on router netis WF2411 ca sa am wifi pe telefon am un Allview P6 Life incerc sa ma conectez la reteaua wifi a routerului pun parola, mi se conecteaza imi spune ca sunt conectat la acea retea dar cand vreau sa intru pe internet imi spune ca nu am nici o conectiune la internet. Care ar fi cauza?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Activeaza wifi din control panel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah scuze, se conecteaza deci dar nu incarca pagina. Am citi gresit. Poate te ajuta cineva, nu imi explic, poate trebuie ceva setari la wireless.

| sltlp a răspuns:

Pe pc, prin router, functioneaza internetul?

| Anghelina_Florin_1999 explică:

A pe pc imi functioneaza nternetul prin router

| Anghelina_Florin_1999 explică (pentru sltlp):

Da

| sltlp a răspuns (pentru Anghelina_Florin_1999):

Incearca sa faci rost de un alt dispozitiv cu wireless. Daca problema persista, e din router/setari incorecte la router.