| BadASsS a întrebat:

Salut.Vreau sa-mi cumpar un telefon online, dar mi-e frica sa nu fie ceva teapa, si am gasit un site:"Mobil Expres" si nu stiu daca e de incredere caci telefoanele sunt ieftine? Unpic prea ieftine.Va rog sa cercetati si voi site-ul si sa-mi spuneti ce parere aveti sau daca ati cumparat de pe site-ul ala si e de incredere.Mersi.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Sunt 2 tipuri de preturi pe acel site.
De exemplu, http://mobilexpres.ro/......bile/79464 :

1. Prețul promoțional al produsului cu garanție de 24 luni: 1 240 RON

2. Prețul întreg al produsului cu garanție de 24 luni: 1 389 RON
Asadar, tu ce pret ai vazut "un pic mai ieftin"?
Site-ul nu specifica metoda de plata. banuiesc ca in sistem ramburs(adica la ridicarea coletului); dar in mod normal trebuia sa specifice metoda de plata.
Eu nu as cumpara de pe site-ul acela. Dupa cum este facut nu imi pare de incredere. Chiar daca ar fi un pic mai scump, ia-ti de la o firma cunoscuta; ca si daca vei avea probleme cu el de reparatie sau chiar schimbare, cine stie de ce probleme te vei mai lovi...